... working      as a team



LEAGUE FIXTURES 2020

OWING TO CORONAVIRUS THE SEASON HAS BEEN SUSPEND UNTIL FURTHER NOTICE

Please see statement on the Latest League News page


Saturday 25 April

Division 1
Melbourne v Ovington
South Cave & Brantingham v Stamford Bridge
Thixendale v Stockton & Hopgrove
Yapham v Kelfield

Division 2
Burn v Heworth
Hirst Courtney v Ovington II
Pocklington v Clifton Alliance II
Thorpe Willoughby v Hemingbrough
Wheldrake v Ben Johnson

Division 3
Bishopthorpe v Thorpe Willoughby II
Sessay v Selby


Sunday 26 April

Division 1
Clifton Alliance v Dunnington

Division 3
Heworth II v Heslington
Stamford Bridge II v Pocklington II


Saturday 2 May

Division 1
Dunnington v South Cave & Brantingham (at South Cave)
Kelfield v Melbourne
Ovington v Clifton Alliance
Thixendalev Yapham

Division 2
Ben Johnson v Hirst Courtney
Hemingbrough v Burn

Division 3
Pocklington II v Sessay
Thorpe Willoughby II v Stamford Bridge II


Sunday 3 May

Division 1
Stamford Bridge v Stockton & Hopgrove

Division 2
Clifton Alliance II v Thorpe Willoughby
Heworth v Wheldrake
Ovington II v Pocklington

Division 3
Bolton Percy v Heworth II
Heslington v Bishopthorpe

Saturday/Sunday 10/11 May

HPH Cup 1st Round

Saturday 16 May

Division 1
Ovington v South Cave & Brantingham
Stockton & Hopgrove v Dunnington
Thixendale v Kelfield
Yapham v Stamford Bridge (at Bishop Wilton)

Division 2
Hemingbrough v Heworth
Hirst Courtney v Wheldrake
Pocklington v Ben Johnson
Thorpe Willoughby v Ovington II

Division 3
Sessay v Thorpe Willoughby II

Sunday 17 May

Division 1
Clifton Alliance v Melbourne

Division 2
Burn v Clifton Alliance II

Division 3
Bolton Percy v Heslington
Heworth II v Selby
Stamford Bridge II v Bishopthorpe


Saturday 23 May

Division 1
Kelfield v Clifton Alliance
Melbourne v South Cave & Brantingham
Ovington v Stockton & Hopgrove (at Stockton )

Division 2
Ben Johnson v Thorpe Willoughby
Burn v Ovington II
Wheldrake v Pocklington

Division 3
Bishopthorpe v Sessay
Pocklington II v Heworth II
Selby v Bolton Percy


Sunday 24 May

Division 1
Dunnington v Yapham
Stamford Bridge v Thixendale

Division 2
Clifton Alliance II v Hemingbrough
Heworth v Hirst Courtney

Division 3
Heslington v Stamford Bridge II


Saturday 30 May

Division 1
South Cave & Brantingham v Clifton Alliance
Stockton & Hopgrove v Melbourne
Thixendale v Dunnington
Yapham v Ovington (at Bishop Wilton)

Division 2
Pocklington v Hirst Courtney
Thorpe Willoughby v Wheldrake

Division 3
Selby v Heslington
Sessay v Stamford Bridge II


Sunday 31 May

Division 1
Stamford Bridge v Kelfield

Division 2
Burn v Ben Johnson
Clifton Alliance II v Heworth
Ovington II v Hemingbrough

Division 3
Bolton Percy v Pocklington II
Heworth II v Thorpe Willoughby II

Saturday/Sunday 6/7 June

HPH Cup 2nd Round
Scothern Construction Cup 1st Round

Saturday 13 June

Division 1
Kelfield v South Cave & Brantingham
Melbourne v Yapham
Ovington v Thixendale (at Crayke)

Division 2
Ben Johnson v Hemingbrough
Hirst Courtney v Thorpe Willoughby
Wheldrake v Burn

Division 3
Bishopthorpe v Heworth II
Pocklington II v Selby


Sunday 14 June

Division 1
Clifton Alliance v Stockton & Hopgrove
Dunnington v Stamford Bridge

Division 2
Heworth v Pocklington
Ovington II v Clifton Alliance II

Division 3
Heslington v Sessay
Thorpe Willoughby II v Bolton Percy


Saturday 20 June

Division 1
Stockton & Hopgrove v South Cave & Brantingham
Thixendale v Melbourne
Yapham v Clifton Alliance (at Bishop Wilton)

Division 2
Burn v Hirst Courtney
Hemingbrough v Wheldrake
Thorpe Willoughby v Pocklington

Division 3
Pocklington II v Heslington
Selby v Thorpe Willoughby II


Sunday 21 June

Division 1
Dunnington v Kelfield
Stamford Bridge v Ovington

Division 2
Clifton Alliance II v Ben Johnson (Venue TBC)
Ovington II v Heworth

Division 3
Bolton Percy v Bishopthorpe
Heworth II v Stamford Bridge II


Saturday 27 June

Division 1
Kelfield v Stockton & Hopgrove
Melbourne v Stamford Bridge
South Cave & Brantingham v Yapham

Division 2
Ben Johnson v Ovington II
Hirst Courtney v Hemingbrough
Pocklington v Burn
Wheldrake v Clifton Alliance II

Division 3
Bishopthorpe v Selby
Sessay v Heworth II
Thorpe Willoughby II v Pocklington II


Sunday 28 June

Scothern Construction Cup 2nd Round
Division 1
Clifton Alliance v Thixendale
Ovington v Dunnington

Division 2
Heworth v Thorpe Willoughby

Division 3
Stamford Bridge II v Bolton Percy


Saturday 4 July

Division 1
Ovington v Kelfield (at Kelfield)
Thixendale v South Cave & Brantingham
Yapham v Stockton & Hopgrove (at Bishop Wilton)

Division 2
Ben Johnson v Heworth
Burn v Thorpe Willoughby
Hemingbrough v Pocklington

Division 3
Pocklington II v Bishopthorpe
Selby v Stamford Bridge II
Sessay v Bolton Percy
Thorpe Willoughby II v Heslington


Sunday 5 July

HPH Cup 3rd Round

Division 1
Dunnington v Melbourne
Stamford Bridge v Clifton Alliance

Division 2
Clifton Alliance II v Hirst Courtney
Ovington II v Wheldrake


Saturday 11 July

Division 1
Kelfield v Yapham
Ovington v Melbourne (at Melbourne)
Stockton & Hopgrove v Thixendale

Division 2
Ben Johnson v Wheldrake
Hemingbrough v Thorpe Willoughby

Division 3
Pocklington II v Stamford Bridge II
Selby v Sessay
Thorpe Willoughby II v Bishopthorpe


Sunday 12 July

Division 1
Dunnington v Clifton Alliance
Stamford Bridge v South Cave & Brantingham

Division 2
Clifton Alliance II v Pocklington
Heworth v Burn
Ovington II v Hirst Courtney

Division 3
Heslington v Heworth II


Saturday 18 July

Division 1
Melbourne v Kelfield
South Cave & Brantingham v Dunnington
Stockton & Hopgrove v Stamford Bridge
Yapham v Thixendale

Division 2
Burn v Hemingbrough
Hirst Courtney v Ben Johnson
Pocklington v Ovington II
Thorpe Willoughby v Clifton Alliance II
Wheldrake v Heworth

Division 3
Bishopthorpe v Heslington
Sessay v Pocklington II


Sunday 19 July

Scothern Construction Cup Semi Finals

Division 1
Clifton Alliance v Ovington

Division 3
Heworth II v Bolton Percy
Stamford Bridge II v Thorpe Willoughby II


Saturday 25 July

Division 1
Kelfield v Thixendale
Melbourne v Clifton Alliance

Division 2
Ben Johnson v Pocklington

Division 3
Selby v Heworth II
Thorpe Willoughby II v Sessay


Sunday 26 July

HPH Cup Semi Finals

Division 1
Dunnington v Stockton & Hopgrove
South Cave & Brantingham v Ovington
Stamford Bridge v Yapham

Division 2
Clifton Alliance II v Burn
Heworth v Hemingbrough
Ovington II v Thorpe Willoughby
Wheldrake v Hirst Courtney

Division 3
Bishopthorpe v Stamford Bridge II
Heslington v Bolton Percy


Saturday 1 August

Division 1
South Cave & Brantingham v Melbourne
Stockton & Hopgrove v Ovington
Thixendale v Stamford Bridge
Yapham v Dunnington

Division 2
Hirst Courtney v Heworth
Pocklington v Wheldrake
Thorpe Willoughby v Ben Johnson

Division 3
Sessay v Bishopthorpe


Sunday 2 August

Division 1
Clifton Alliance v Kelfield

Division 2
Hemingbrough v Clifton Alliance II
Ovington II v Burn

Division 3
Bolton Percy v Selby
Heworth II v Pocklington II
Stamford Bridge II v Heslington


Saturday 8 August

Division 1
Kelfield v Stamford Bridge
Melbourne v Stockton & Hopgrove
Ovington v Yapham

Division 2
Ben Johnson v Burn
Hemingbrough v Ovington II
Hirst Courtney v Pocklington

Division 3
Pocklington II v Bolton Percy
Thorpe Willoughby II v Heworth II


Sunday 9 August

Scothern Construction Cup Final at Hemingbrough

Division 1
Clifton Alliance v South Cave & Brantingham
Dunnington v Thixendale

Division 2
Heworth v Clifton Alliance II
Wheldrake v Thorpe Willoughby

Division 3
Heslington v Selby
Stamford Bridge II v Sessay


Saturday 15 August

Division 1
South Cave & Brantingham v Kelfield
Stockton & Hopgrove v Clifton Alliance
Thixendale v Ovington
Yapham v Melbourne

Division 2
Burn v Wheldrake
Hemingbrough v Ben Johnson
Pocklington v Heworth
Thorpe Willoughby v Hirst Courtney

Division 3
Selby v Pocklington II
Sessay v Heslington


Sunday 16 August


Division 1
Stamford Bridge v Dunnington

Division 2
Clifton Alliance II v Ovington II

Division 3
Bolton Percy v Thorpe Willoughby II
Heworth II v Bishopthorpe


Saturday 22 August

Division 1
Kelfield v Dunnington
Melbourne v Thixendale
Ovington v Stamford Bridge (at Crayke)
South Cave & Brantingham v Stockton & Hopgrove

Division 2
Ben Johnson v Clifton Alliance II
Hirst Courtney v Burn
Pocklington v Thorpe Willoughby
Wheldrake v Hemingbrough (at Hemingbrough)

Division 3
Bishopthorpe v Bolton Percy
Thorpe Willoughby II v Selby


Sunday 23 August

HPH Cup Final at Pocklington

Division 1
Clifton Alliance v Yapham

Division 2
Heworth v Ovington II

Division 3
Heslington v Pocklington II
Stamford Bridge II v Heworth II


Saturday 29 August

Division 1
Stockton & Hopgrove v Kelfield
Thixendale v Clifton Alliance
Yapham v South Cave & Brantingham

Division 2
Burn v Pocklington
Hemingbrough v Hirst Courtney
Thorpe Willoughby v Heworth

Division 3
Pocklington II v Thorpe Willoughby II
Selby v Bishopthorpe


Sunday 30 August

Division 1
Dunnington v Ovington
Stamford Bridge v Melbourne

Division 2
Clifton Alliance II v Wheldrake
Ovington II v Ben Johnson

Division 3
Bolton Percy v Stamford Bridge II
Heworth II v Sessay


Saturday 5 September

Division 1
Kelfield v Ovington
Melbourne v Dunnington
South Cave & Brantingham v Thixendale
Stockton & Hopgrove v Yapham

Division 2
Hirst Courtney v Clifton Alliance II
Pocklington v Hemingbrough
Thorpe Willoughby v Burn


Sunday 6 September

Division 1
Clifton Alliance v Stamford Bridge

Division 2
Heworth v Ben Johnson
Wheldrake v Ovington II

Division 3
Bishopthorpe v Pocklington II
Bolton Percy v Sessay
Heslington v Thorpe Willoughby II
Stamford Bridge II v Selby








Community Web Kit provided free by BT