... working      as a team



League Fixtures 2019 


Saturday, 27 April  
 
Division 1 
Burn v Ovington 
Kelfield v Melbourne 
South Cave & Brantingham v Stockton & Hopgrove 
Yapham v Askham Bryan (at Bishop Wilton)
 
Division 2 
Thorpe Willoughby v Pocklington 

Division 3 
Ovington II v Stamford Bridge II 
Pocklington II v Thorpe Willoughby II 


Sunday, 28 April 
  
Division 1 
Clifton Alliance v Thixendale 

Division 2 
Dunnington v Clifton Alliance II 
Hemingbrough v Sessay 
Stamford Bridge v Ben Johnson (at Burythorpe) 
Wheldrake v Hirst Courtney 

Division 3 
Bolton Percy v Selby 
Heslington v Burn II 


Saturday, 4 May 
  
Division 1 
Melbourne v Clifton Alliance 
Ovington v Yapham 
South Cave & Brantingham v Kelfield 
Stockton & Hopgrove v Askham Bryan 
Thixendale v Burn 

Division 2 

Ben Johnson v Wheldrake 
Hirst Courtney v Thorpe Willoughby 
Pocklington v Dunnington 
Sessay v Stamford Bridge 

Division 3 
Burn II v Ovington II 
Selby v Bishopthorpe 
Thorpe Willoughby II v Heslington 

Sunday, 5 May 
  
Division 2 
Clifton Alliance II v Hemingbrough 

Division 3 
Stamford Bridge II v Bolton Percy 


Saturday, 11 May 
  
Division 1 
Burn v Clifton Alliance 
Kelfield v Askham Bryan 
South Cave & Brantingham v Melbourne 
Stockton & Hopgrove v Ovington 
Yapham v Thixendale 

Division 2 
Hemingbrough v Pocklington 
Thorpe Willoughby v Ben Johnson 
Wheldrake v Stamford Bridge 

Division 3 
Ovington II v Thorpe Willoughby II 
Pocklington II v Bishopthorpe 


Sunday, 12 May  
  
Division 2 
Clifton Alliance II v Sessay 
Dunnington v Hirst Courtney 

Division 3 
Bolton Percy v Burn II 
Stamford Bridge II v Selby 


Saturday, 18 May 
  
Division 1 
Melbourne v Burn 
Ovington v Kelfield 
Thixendale v Stockton & Hopgrove 

Division 2 
Ben Johnson v Dunnington 
Hirst Courtney v Hemingbrough 
Pocklington v Clifton Alliance II 
Sessay v Wheldrake 

Division 3 
Bishopthorpe v Heslington 
Burn II v Stamford Bridge II 
Selby v Pocklington II 
Thorpe Willoughby II v Bolton Percy 

Sunday, 19 May 

 Division 1                                                                                                                                                                                                             Askham Bryan v South Cave & Brantingham                                                                                                                                                          Clifton Alliance v Yapham 
               

Division 2 
Stamford Bridge v Thorpe Willoughby 


Saturday, 1 June 
  
Division 1 
Kelfield v Thixendale 
South Cave & Brantingham v Ovington 
Stockton & Hopgrove v Clifton Alliance 
Yapham v Burn 

Division 2 
Pocklington v Sessay 
Thorpe Willoughby v Wheldrake 

Division 3 
Burn II v Selby 
Ovington II v Bishopthorpe 


Sunday, 2 June  
 
Division 1 
Askham Bryan v Melbourne 

Division 2 
Clifton Alliance II v Hirst Courtney 
Dunnington v Stamford Bridge 
Hemingbrough v Ben Johnson 

Division 3 
Heslington v Pocklington II 
Stamford Bridge II v Thorpe Willoughby II 


Saturday, 8 June 
  
Division 1 
Burn v Stockton & Hopgrove 
Melbourne v Yapham 
Ovington v Askham Bryan 
Thixendale v South Cave & Brantingham 

Division 2 
Ben Johnson v Clifton Alliance II 
Hirst Courtney v Pocklington 
Sessay v Thorpe Willoughby 

Division 3 
Pocklington II v Ovington II 
Selby v Heslington 


Sunday, 9 June 
  
Division 1 
Clifton Alliance v Kelfield 

Division 2 
Stamford Bridge v Hemingbrough 
Wheldrake v Dunnington 

Division 3 
Bishopthorpe v Bolton Percy 
Thorpe Willoughby II v Burn II 


Saturday, 15 June 
  
Division 1 
Kelfield v Burn 
South Cave & Brantingham v Clifton Alliance 
Stockton & Hopgrove v Yapham 

Division 2 
Hirst Courtney v Sessay 
Pocklington v Ben Johnson                                                                                                                                                                       Hemingbrough v Wheldrake (at Wheldrake)



Division 3 
Ovington II v Heslington 
Thorpe Willoughby II v Selby 


Sunday, 16 June  
  

Division 1 
Askham Bryan v Thixendale 
Ovington v Melbourne 

Division 2 
Clifton Alliance II v Stamford Bridge 
Dunnington v Thorpe Willoughby 


Division 3 
Bolton Percy v Pocklington II 
Stamford Bridge II v Bishopthorpe 

Saturday, 29 June 
  

Division 1 
Burn v South Cave & Brantingham 
Melbourne v Stockton & Hopgrove 
Thixendale v Ovington 
Yapham v Kelfield 

Division 2 
Ben Johnson v Hirst Courtney 
Sessay v Dunnington 
Thorpe Willoughby v Hemingbrough 
Wheldrake v Clifton Alliance II 

Division 3 
Bishopthorpe v Burn II 
Pocklington II v Stamford Bridge II 
Selby v Ovington II 

Sunday, 30 June 

 Division 1 
Clifton Alliance v Askham Bryan 

Division 2 
Stamford Bridge v Pocklington 

Division 3 
Heslington v Bolton Percy 


Saturday, 6 July  
  
Division 1 
Kelfield v Stockton & Hopgrove 
Ovington v Clifton Alliance (at Millthorpe School) 
South Cave & Brantingham v Yapham 
Thixendale v Melbourne 

Division 2 
Ben Johnson v Sessay 
Hemingbrough v Dunnington 
Hirst Courtney v Stamford Bridge 
Pocklington v Wheldrake 

Division 3 
Burn II v Pocklington II 
Thorpe Willoughby II v Bishopthorpe 


Sunday, 7 July 
  
Division 1 
Askham Bryan v Burn 

Division 2 
Clifton Alliance II v Thorpe Willoughby 

Division 3 
Bolton Percy v Ovington II 
Stamford Bridge II v Heslington 


Saturday, 13 July  
  
Division 1 
Melbourne v Kelfield 
Ovington v Burn 
Stockton & Hopgrove v South Cave & Brantingham 
Thixendale v Clifton Alliance 

Division 2 
Ben Johnson v Stamford Bridge 
Hirst Courtney v Wheldrake 
Pocklington v Thorpe Willoughby 
Sessay v Hemingbrough 

Division 3 
Burn II v Heslington 
Selby v Bolton Percy 



Sunday, 14 July 
  
Division 1 
Askham Bryan v Yapham 

Division 2 
Clifton Alliance II v Dunnington 

Division 3 
Stamford Bridge II v Ovington II (at Burythorpe) 
Thorpe Willoughby II v Pocklington II 


Saturday, 20 July 

Division 1 

Burn v Thixendale 
Kelfield v South Cave & Brantingham 
Yapham v Ovington 

Division 2 
Hemingbrough v Clifton Alliance II 
Thorpe Willoughby v Hirst Courtney 
Wheldrake v Ben Johnson 

Division 3 
Ovington II v Burn II 


Sunday, 21 July 
  
Division 1 
Askham Bryan v Stockton & Hopgrove 
Clifton Alliance v Melbourne 

Division 2 
Dunnington v Pocklington 
Stamford Bridge v Sessay 

Division 3 
Bishopthorpe v Selby 
Bolton Percy v Stamford Bridge II 
Heslington v Thorpe Willoughby II 


Saturday, 27 July 
  
Division 1 
Melbourne v South Cave & Brantingham 
Ovington v Stockton & Hopgrove 
Thixendale v Yapham 

Division 2 
Ben Johnson v Thorpe Willoughby 
Hirst Courtney v Dunnington 
Pocklington v Hemingbrough 
Sessay v Clifton Alliance II 

Division 3 
Bishopthorpe v Pocklington II 
Burn II v Bolton Percy 
Selby v Stamford Bridge II 
Thorpe Willoughby II v Ovington II 


Sunday, 28 July 
  
Division 1 
Askham Bryan v Kelfield 
Clifton Alliance v Burn 

Division 2 
Stamford Bridge v Wheldrake 


Saturday, 3 August  
  
Division 1 
Burn v Melbourne 
Kelfield v Ovington 
South Cave & Brantingham v Askham Bryan 
Stockton & Hopgrove v Thixendale 
Yapham v Clifton Alliance (at Bishop Wilton) 

Division 2 
Hemingbrough v Hirst Courtney 
Thorpe Willoughby v Stamford Bridge 
Wheldrake v Sessay 

Division 3 
Pocklington II v Selby 


Sunday, 4 August 
  
Division 2 
Clifton Alliance II v Pocklington 
Dunnington v Ben Johnson 

Division 3 
Bolton Percy v Thorpe Willoughby II 
Heslington v Bishopthorpe 
Stamford Bridge II v Burn II 


Saturday, 10 August 
  
Division 1 
Burn v Yapham 
Melbourne v Askham Bryan 
Ovington v South Cave & Brantingham 
Thixendale v Kelfield 

Division 2 
Ben Johnson v Hemingbrough 
Hirst Courtney v Clifton Alliance II 
Sessay v Pocklington 
Wheldrake v Thorpe Willoughby 

Division 3 
Bishopthorpe v Ovington II 
Pocklington II v Heslington 
Selby v Burn II 
Thorpe Willoughby II v Stamford Bridge II 

Sunday, 11 August 
  
Division 1 

Clifton Alliance v Stockton & Hopgrove 

Division 2 
Stamford Bridge v Dunnington 


Saturday, 17 August 
  
Division 1 
Kelfield v Clifton Alliance 
South Cave & Brantingham v Thixendale 
Stockton & Hopgrove v Burn 
Yapham v Melbourne (at Bishop Wilton) 

Division 2 
Hemingbrough v Stamford Bridge 
Pocklington v Hirst Courtney 
Thorpe Willoughby v Sessay 

Division 3 
Burn II v Thorpe Willoughby II 
Ovington II v Pocklington II 


Sunday, 18 August  
  
Division 1 
Askham Bryan v Ovington 

Division 2 
Clifton Alliance II v Ben Johnson 
Dunnington v Wheldrake 

Division 3 
Bolton Percy v Bishopthorpe 
Heslington v Selby 


Saturday, 24 August 
  
Division 1 
Burn v Kelfield 
Melbourne v Ovington 
Thixendale v Askham Bryan 
Yapham v Stockton & Hopgrove 

Division 2 
Ben Johnson v Pocklington 
Sessay v Hirst Courtney 
Thorpe Willoughby v Dunnington 
Wheldrake v Hemingbrough 

Division 3 
Bishopthorpe v Stamford Bridge II 
Pocklington II v Bolton Percy 
Selby v Thorpe Willoughby II 


Sunday, 25 August 
 
  
Division 1 
Clifton Alliance v South Cave & Brantingham
 
Division 2 
Stamford Bridge v Clifton Alliance II 

Division 3 
Heslington v Ovington II 


Saturday, 31 August 
  
Division 1 
Kelfield v Yapham 
Ovington v Thixendale 
South Cave & Brantingham v Burn 
Stockton & Hopgrove v Melbourne 

Division 2 
Hemingbrough v Thorpe Willoughby 
Hirst Courtney v Ben Johnson 
Pocklington v Stamford Bridge 

Division 3 
Burn II v Bishopthorpe 
Ovington II v Selby 


Sunday, 1 September  
  
Division 1 
Askham Bryan v Clifton Alliance 

Division 2 
Clifton Alliance II v Wheldrake 
Dunnington v Sessay 

Division 3 
Bolton Percy v Heslington 
Stamford Bridge II v Pocklington II

 
Saturday, 7 September  
  
Division 1 
Burn v Askham Bryan 
Melbourne v Thixendale 
Stockton & Hopgrove v Kelfield 
Yapham v South Cave & Brantingham 

Division 2 
Sessay v Ben Johnson 
Thorpe Willoughby v Clifton Alliance II 
Wheldrake v Pocklington 

Division 3 
Bishopthorpe v Thorpe Willoughby II 
Ovington II v Bolton Percy 
Pocklington II v Burn II 

Sunday, 8 September 
  
Division 1 
Clifton Alliance v Ovington
 
Division 2 
Dunnington v Hemingbrough 
Stamford Bridge v Hirst Courtney 

Division 3 
Heslington v Stamford Bridge II 









Community Web Kit provided free by BT